sobota, 22 kwietnia 2017

Do Rzeczy 16/2017 (lektura na łykent #37.1)

Najnowszy numer tygodnika Do Rzeczy zawiera tyle artykułów w około/i "klimatach", że od razu przechodzę do ich przeglądu.

Okładkowym tekstem jest wywiad z byłym dowódcą JW 2305 (aka GROM) gen. Roman Polko Putin zaciera ręce, w którym w niezbyt pochlebnych słowach wypowiada się on na temat działań obecnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. A te można porównać do działań tzw. "sceny", która chciała wydać "polskiego Fallouta". Czyli dużo gadań i lansu, a mało konkretów.

Następny wywiad - Żałosny mit realizmu - to rozmowa z profesorem Andrzejem Nowakiem, który postanowił zaorać nowy nurt w polskiej myśli historycznej, jaki jest polityczny realizm. Dziś można to robić tym łatwiej, że jego główny propagator - profesor Paweł Wieczorkiewicz - nie żyje już od paru lat.

Zaś trzeci wywiad - Milicjant jak superbohater, czyli talon na kapitana Żbika - to rozmowa z Mateuszem Szlachtyczem, o kultowej serii komiksów z kapitanem Milicji Obywatelskiej Janem Żbikiem.

Gdy zaś chodzi o tematykę orania, to wiadomo już że smartfonowe próby Microsoftu z ich wizją PipBoya (czyli smartfona) zostały wgniecione właśnie w glebę. Mimo to wojna na rynku mobilnego sprzętu nadal trwa. Kto ją wygra, a kto odpadnie opisuje tekst Wojna smartfonowa. Kto wygra na rynku nowych technologii?
Do Rzeczy 16/2017 - spis treści

Czasopismo zostało zakupione ze środków własnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz