poniedziałek, 26 marca 2018

Starowujkowanie ^(;,;)^ 22 - Postapokalipsa


Jak stoi w wielojęzycznej encyklopedii internetowej działającej w oparciu o zasadę otwartej treści: Fantastyka postapokaliptyczna (postapokalipsa, postapo) – wizja, konwencja traktująca o wydarzeniach bezpośrednio po kataklizmie, apokalipsie.

W naszym przypadku chodzi tutaj przede wszystkim o Fallouty.  (W Waszym, może jeszcze o chowanie się w ruskim metrze).

Czytamy dalej:
Najczęściej wykorzystywane motywy w fantastyce postapokaliptycznej:
- Samotność .
Prawdziwy Bohater Świat ratuje sam!

- Konflikt, survival. Ocalali z kataklizmu muszą zmierzyć się z mutantami, zombie, czy gangami łupiącymi i mordującymi napotkanych ludzi.
Konflikt to wiadomo… a blisko survivalowania jest Prepper. A jest to człowiek, który mówiąc dosyć nieprecyzyjnie, stara się przygotować na każdą sytuację, cały czas rozwija umiejętność przetrwania, planuje, by poradzić sobie w warunkach zagrożenia, wojny lub końca świata. Bardzo szybko się obraża i przede wszystkim uważa się za nieomylnego „Moja kora z brzozy jest lepsza od twojej”)

A wiecie, że są Knajpiani Preppersi?

- Mesjanizm, ratowanie świata.
Tak jest! Powtórzę: Prawdziwy Bohater Świat ratuje sam! Trzeba coś ratować, bo inaczej jest nudno. Można syna szukać. Ojca też! ;>

- Wyprawa, eksploracja, wędrówka.

- Katastrofa.
A ona wygląda tak:
Jak to jest fascynować się postapo, widząc, że tyle ludzi musiało tego doświadczyć? Oni nam pokazali, że to może się podobać! Czy nie w tym rzecz? ;>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz