piątek, 25 maja 2018

Starowujkowanie ^(;,;)^ 24 - Spisek! Potwory z Fallouta w grze GothicSprawne oko Operatora Gier Komputerowych, czyli takie jak moje, w połączeniu rzecz jasna z doświadczeniem, pozwoliło mi bez najmniejszych problemów dostrzec w grze Albion potwory, które znalazły się później w Falloucie. O wszystkim przeczytacie w poświęconym temu tematowi wpisie.

Tym razem przyjrzałem się dokładnie grze Gothic (15 marca 2001 roku ukazała się w Niemczech, a 28 marca 2001 roku w Polsce) i dostrzegłem rzecz podobną. Na pierwszy ogień pójdzie potworzak o nazwie Kretoszczur. 

Kretoszczur z Gothica:


Kretoszczurmałe, nieowłosione stworzenie, jak sama nazwa wskazuje, jest krzyżówką kreta i szczura. Nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem, nawet na początku gry. Przed upadkiem bariery, kretoszczury stanowiły, obok ścierwojadów, najpopularniejszą zwierzynę łowną w Górniczej Dolinie. Spotkać je było można niemal wszędzie. Natomiast po upadku magicznej bariery, ich populacja gwałtownie zmalała. W samej Kolonii niemal wyginęły. Wciąż jednak spotyka się je w niewielkich grupach, na polnych drogach i lasach. (Gothicpedia)

…a tutaj z Fallota 1 (gry starszej od Gothica o 4 lata) i Fallouta 3 (młodszej od Gothica o lat 7)Czytając w bibliotekach poświęconych tej grze postapokaliptycznej, znajdziemy:

Kretoszczur - największa odmiana szczura. Kretoszczury są krzyżówkami popromiennymi szczura z kretem. Są brązowe, wyjątkowo duże i atakują za pomocą długich ostrych szponów. Najprawdopodobniej zostały zmutowane za pomocą FEV, który połączył szczura z kretem. Mogą sprawić problemy niedoświadczonym podróżnikom, w szczególności w dużej grupie.


Proszę Państwa! Bo może niektórzy z Was zastanawiają się teraz delikatnie, jak to możliwe, że popromienny twór, znalazł się w grze fantasy. Sięgając do ksiąg poświęconych zoologii wyczytamy, że kretoszczur istnieje naprawdę:

Kretoszczur (Bathyergus) – rodzaj gryzoni z rodziny kretoszczurowatych, bejmujący gatunki występujące w RPA i Namibii.

Do rodzaju należą dwa gatunki:
- kretoszczur wydmowy (Bathyergus janetta)
- kretoszczur olbrzymi (Bathyergus suillus) – w przeszłości błędnie oznaczany także jako kretoszczur przylądkowy

A my, Gracze, dopisujemy również kolejne dwa gatunki:
- kretoszczur fallout
- kretoszczur gothic.
Następna sprawa to Krwiopijca w Gothicu i Kazador w Falloucie. 

Na wstępie przypomnijmy sobie Krwiopijce z Gothica  
I żeby nie było niedomówień, Krwiopijca z gry ArcaniAKrwiopijcaprzerośnięty, latający owad występujący w każdej części serii Gothic. Porusza się szybko i w sposób nieprzewidywalny. Jego zachowanie zbliżone jest do polnych bestii, jednak jako owad latający nie obawia się wody. Nie jest to silny przeciwnik, a szczególnie jego mniejsza odmiana. (Gothicpedia)

A teraz zdjęcie ulubionego przez nas wszystkich Kazadora 
Kazador - gatunek zmutowanego insekta powstałego w wyniku eksperymentów w Big MT zamieszkującego tereny od Pustkowi Mojave po Park Narodowy Zion. Chyba więcej nie musimy o nim mówić.


Hmm... Cieniostwór prawdopodobnie nie jest odrębnym gatunkiem Szpona Smierci. Ale zoologowie na całym świecie milczą. No dobrze! A co z mutantami i orkami? 
Tę sprawę zostawmy w spokoju. Wielkie, człekokształtne, zielone gówna występują w wielu produkcjach filmowych, growych i ksiązkowych.  

Ork z Gothica

Orkowie ;> z FalloutaA gothicowy śniący to prawie!!! Ale to już inna historia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz