sobota, 29 kwietnia 2017

Historia Uważam Rze 4/2017 (lektura na majówkę #38.2)


Lepiej późno niż później - tak rzecze pewna mądra maksyma. A nawet jeśli nie jest ona dość mądra, to nic nie stoi na przeszkodzie by się do niej odwołać.

Powodem użycia tej sentencji jest zeszłomiesięczny numer Historia Uważam Rze, pełen przemagapostapszych tekstów. Jego archiwalny numer w wersji elektronicznej można nabyć tutaj.

A co takiego on zawiera?

Rafał Otoka-Frąckiewiecz przeprowadził wywiad z Piotrem Szalatym, ekspertem ds. bezpieczeństwa oraz uzbrojenia, na temat miejsca, nadal traktowanego jak krainę ze świata snu i bajek. Czyli o Afryce. Tekst Afryka to nie miejsce dla starych ludzi jest pełen wiadomości, które dla wielu będą dobrym przebudzeniem. 

Tytułowy Abraham Lincoln – amerykański gigant (część II), to także bohater Fallouta 3, gry której jeśli nawet nie można uznać za kontynuatora serii, to na pewno może być ona samouczkiem na temat amerykańskiej historii. Zaś ten tekst traktuje właśnie jednym z jej ważnych bohaterów. 

Ciężko żyło się w Związku Radzieckim jego obywatelom. Zwykłym obywatelom, ale co dopiero miała powiedzieć Córka Stalina, która w 1967 roku, przez Indie, Włochy i Szwajcarię uciekła do Stanów Zjednoczonych?

I na koniec coś, co przeraża bardziej niż wszystkie postapy wzięte razem do kupy. Przeraża, bowiem to prawda, a nie bajędy. To zagubione w latach 60-ch XX wieku, w wyniku wypadków, lotnicze bomby atomowe. Zagubione puszki Pandory być może kiedyś zostaną otwarte, a wtedy...


Czasopismo zostało zakupione ze środków własnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz