czwartek, 30 listopada 2017

Starowujkowanie ^(;,;)^ 19 - De FalloutisZ okazji 18 Urodzin Trzynastego Schronu, Emanacja sprowadziła na mnie Wizję!

"Miłośnicy Cthulhu nazywają tę grę „De Profundis" - rzekła. „Weź zrób coś podobnego…

Gracze w „De Profundis” tworzą niesamowite opowieści rodem z opowiadań Lovecrafta. Czynią to – w przeciwieństwie do klasycznego RPG – nie na sesjach, lecz za pomocą listów, preparowanych materiałów. Czyli za pomocą korespondencji.

A co gdybyśmy my, Fani Fallouta zagrali w coś podobnego, ale w swoich klimatach? Zastanawiam się, co by było, gdyby mieszkaniec (gracz) San Francisco napisał kilka słów do innego gracza, np. z Nowego Reno i zadał mu pytanie lub podzielił się jakimiś spostrzeżeniami? Jaką wiadomość zwrotną by dostał?


I już oczami wyobraźni widzę wielu graczy, przeróżnych profesji i doświadczeń – mieszkańców Pustkowi. Wymiana listów odbywałaby się drogą elektroniczną...

Kiedy na innej mojej stronie FB, poświęconej Mitologii Cthulhu, zaczynałem rozkręcać pisanie listów w oryginalnego, cthulhowego „De Profundis”, jeden z Czytelników – Krzysztof, stworzył listę zasad, które po paru zmianach wykorzystałem. O to one:

- Realia, w których przyszłoby nam pisać listy można by podzielić, na dwa - do wyboru kanony czasu/miejsca/historii:
- Fallout / Fallout 2 /Fallout New - dowolnie wybrany moment z lat 2161 - 2281 dziejący się na obszarze Kalifornii/Nevady
- Fallout 3 / Fallout 4 - dowolnie wybrany moment z lat 2277 - 2287 - Stołeczne Pustkowia/wschodnie wybrzeże

Przydatne linki:
http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_world
http://fallout.wikia.com/wiki/Timeline

- Piszemy jedynie w języku polskim.
- Tematyka: zastanówcie się, każdy/każda z Was, jaki temat sobie obierzecie. Czy jesteście w posiadaniu jakiejś przedwojennej technologii, przedmiotu? Może poszukujecie czegoś lub kogoś - członka rodziny, przyjaciela bądź wroga? Nie potraficie sami naprawić przedmiotu/usterki lub poszukujecie pewnej części zamiennej? Czy człowiek, do którego piszecie Wam uwierzy lub potrafi pomóc? A może pokieruje Was do kogoś innego? Motywów jest wiele... (W konwencji horroru byłoby to: Czy w Waszym domu straszy? Czy widzicie kogoś wieczorami?)

- Jeśli chodzi o znajomość, nawiązanie kontaktu, również to przemyślcie. Albo znacie się wcześniej, albo poznaliście się w czasie wędrówki przez Pustkowia, być może służyliście razem w jakiejś organizacji? Skąd macie adres człowieka, z którym chcecie korespondować?


Tak jak pisałem wcześniej, proponuję e-maile lub czasem listy lub paczki na nasze adresy domowe, chociaż najpierw możemy się powymieniać e-mailami.

Już teraz zaczęlibyśmy  zbierać adresy e-mail z dopisanym krótkim opisem postaci według wzoru.

Moja postać: (czas Fallout / Fallout 2 /Fallout New)
Tomas Buckner, 30 lat. Wraz z matką i siostrą mieszka w Klamath.  Wspólnie prowadzą sklep i hotel o nazwie „Dom Bucknerów”. Tomas handluje wszystkim co się da i dużo podróżuje, czasami wraz z karawanami. Interesuje się szczególnie zbieraniem przedwojennego sprzętu  elektronicznego, ale marzy by uruchomić własne auto.
Poczta: starywujek000@gmail.com

Zatem… Niech każdy z Was na spokojnie pomyśli nad swoją postacią i wyśle jej opis w komentarzu. Później ja to wszystko zbiorę i opublikuję w jednym miejscu i zaczniemy. Adresy przydadzą się również osobom, które być może dołączą do nas w innym terminie.

Postanowienia końcowe i zakazy:
- Zakazane jest robienie sobie jaj i granie absurdem oraz zmienianie świata. 

- Postaci w listach mogą się wypowiadać na tematy wrażliwe politycznie i społecznie. Jednak jeśli już to robicie, to z wyczuciem stylu, humoru i pamiętajcie, że nie tego dotyczy gra.
- Rozwijajcie temat powoli. Pozwólcie na opisanie waszego problemu komuś innemu. Powodzenia!

No to co o tym myślicie? To może się udać? ;>


1 komentarz:

  1. Apoc, 29 lat, urodzony w Redding, gdzie ma swój własny mały kąt. Apoc jest kurierem, swoim rowerem przemierza bezdroża by dowieźć listy i paczki na czas. W wolnych chwilach próbuje ożywić stare konsole do gier.
    Wolski.sebastian@wp.pl

    OdpowiedzUsuń